Toggle menu
9,6 tis.
166
13,8 tis.
85,4 tis.
WikiFood Recepty
Toggle preferences menu
Toggle personal menu
Nejste přihlášen(a)
Your IP address will be publicly visible if you make any edits.

Mléčná sýrová polévka: Porovnání verzí

Z WikiFood Recepty
m Nahrazení textu „Category:Mléčné“ textem „Category:Mléčné polévky
doplnění strukturovaných dat receptu
 
Řádek 1: Řádek 1:
{{Recept
|popis=Mléčná sýrová polévka s ementálem a krutony
|ingredience=
|postup=1. Litr vývaru okořeníme špetkou drceného kmínu, vmícháme 0,25 l trvanlivého mléka, sejmeme z plotýnky a metličkou vmícháme 6 lžic strouhaného ementálu.<br>2. Podle chuti osolíme a opepříme.<br>3. Dva rohlíky nakrájíme na kostičky, osmažíme na másle, rozdělíme na talířky a zalejeme polévkou.<br>4. Nakonec posypeme zelenou petrželkou.
|cas_pripravy=
|cas_vareni=
|cas_celkem=
|porce=4
|kategorie=Mléčné polévky
|kuchyne=
}}
== Postup ==
== Postup ==
Litr vývaru okořeníme špetkou drceného kmínu, vmícháme 0,25 l trvanlivého mléka, sejmeme z plotýnky a metličkou vmícháme 6 lžic strouhaného ementálu. Podle chuti osolíme a opepříme. Dva rohlíky nakrájíme na kostičky, osmažíme na másle, rozdělíme na talířky a zalejeme polévkou. Nakonec posypeme zelenou petrželkou.
Litr vývaru okořeníme špetkou drceného [[Kmín|kmínu]], vmícháme 0,25 l trvanlivého [[Mléko|mléka]], sejmeme z plotýnky a metličkou vmícháme 6 lžic strouhaného [[Ementál|ementálu]]. Podle chuti osolíme a opepříme. Dva [[Rohlík|rohlíky]] nakrájíme na kostičky, osmažíme na [[Máslo|másle]], rozdělíme na talířky a zalejeme polévkou. Nakonec posypeme zelenou petrželkou.




[[Category:Mléčné polévky]]
[[Kategorie:Mléčné polévky]]

Aktuální verze z 31. 10. 2025, 09:53

Mléčná sýrová polévka
Mléčná sýrová polévka s ementálem a krutony
Porce4
KategorieMléčné polévky
Postup
1. Litr vývaru okořeníme špetkou drceného kmínu, vmícháme 0,25 l trvanlivého mléka, sejmeme z plotýnky a metličkou vmícháme 6 lžic strouhaného ementálu.
2. Podle chuti osolíme a opepříme.
3. Dva rohlíky nakrájíme na kostičky, osmažíme na másle, rozdělíme na talířky a zalejeme polévkou.
4. Nakonec posypeme zelenou petrželkou.

Litr vývaru okořeníme špetkou drceného kmínu, vmícháme 0,25 l trvanlivého mléka, sejmeme z plotýnky a metličkou vmícháme 6 lžic strouhaného ementálu. Podle chuti osolíme a opepříme. Dva rohlíky nakrájíme na kostičky, osmažíme na másle, rozdělíme na talířky a zalejeme polévkou. Nakonec posypeme zelenou petrželkou.