Vepřové nudličky v pivní omáčce
More actions
| Celkem | 60 min |
|---|---|
| Porce | 4 |
| Kategorie | Vepřové maso, Polévky |
| Kuchyně | Česká |
100 ml oleje
1 červená cibule
1 lžíce protlaku
sůl
drcený pepř
200 ml vývaru
2 mrkve
200 g mražených fazolek
1 lžíce hladké mouky
150 ml světlého piva 2 Maso omyjeme
osušíme čistou utěrkou a nakrájíme přes vlkno na širší nudličky. Do kastrolu nalijeme olej a maso v něm zprudka opečeme. Cibuli olou- peme a nakráíjíme na kostičky nebo nudličky.
1 červená cibule, 1 lžíce protlaku, sůl, drcený pepř, 200 ml vývaru, 2 mrkve, 200 g mražených fazolek,
1 lžíce hladké mouky, 150 ml světlého piva 2 Maso omyjeme, osušíme čistou utěrkou a nakrájíme přes vlkno na širší nudličky.
2. Do kastrolu nalijeme olej a maso v něm zprudka opečeme.
3. Cibuli oloupeme a nakráíjíme na kostičky nebo nudličky.
4. Přisypeme ji do kastrolu k masu, kam přidáme také rajský protlak a podle chuti sůl s drceným pepřem.
5. Za stálého míchýání vše orestujeme.
6. Potom maso zalijeme vývarem, přoklopíme poklicí a dusíme.
7. Mrkve očistíme, nakrájíme n ahranolky a přidáme je
s fazolkami k masu.
8. Společně vše podusíme doměkka.
9. Měkké maso se zeleninou vyjmeme z hrnce, šťávu vydusíme do tuku, zaprášíme moukou a za stálého míchání osmahneme.
10. Přilijeme pivo, rozmícháme do hladka a za občasného míchámí necháme přibližně 20 minut provařiot.
11. Nakonec maso se zeleninou přidáme zpět do omáčky a prohřejeme.
12. Pokrm rozělíme na nahřáté talíře.
13. Chutnou přílohou je například dušená rýže smíchaná s nahrubo podrcenými jádry vlašských ořechů.
14. Chuť piva
v pokrmech ocenili naší předkové již ve středověku, velkou oblibu si získaly např.
15. pivní polévky.
16. V současnosti se pivo hojně používá při přípravě gulášů nebo při pečení hovězího a vepřového masa.
17. Rozšířený je recept na „kuře á la kachna“, které se peče na černém pivu a podává se s knedlíkem
18. 4 1 - .
19. 2 .
20. 3 , 1 2 4 Doba přípravy asi 60 minut 1 porce přibližně 1530 kJ/365 kcal "
Ingredience
editovat- na 4 porce: 600 g vepřové kýty (místo ní mů- žeme použít i pečeni bez kosti)
- 100 ml oleje
- 1 červená cibule
- 1 lžíce protlaku
- sůl
- drcený pepř
- 200 ml vývaru
- 2 mrkve
- 200 g mražených fazolek
- 1 lžíce hladké mouky
- 150 ml světlého piva 2 Maso omyjeme
- osušíme čistou utěrkou a nakrájíme přes vlkno na širší nudličky. Do kastrolu nalijeme olej a maso v něm zprudka opečeme. Cibuli olou- peme a nakráíjíme na kostičky nebo nudličky.
Postup
editovatRozpis na 4 porce: 600 g vepřové kýty (místo ní můžeme použít i pečeni bez kosti), 100 ml oleje, 1 červená cibule, 1 lžíce protlaku, sůl, drcený pepř, 200 ml vývaru, 2 mrkve, 200 g mražených fazolek, 1 lžíce hladké mouky, 150 ml světlého piva 2 Maso omyjeme, osušíme čistou utěrkou a nakrájíme přes vlkno na širší nudličky. Do kastrolu nalijeme olej a maso v něm zprudka opečeme. Cibuli oloupeme a nakráíjíme na kostičky nebo nudličky. Přisypeme ji do kastrolu k masu, kam přidáme také rajský protlak a podle chuti sůl s drceným pepřem. Za stálého míchýání vše orestujeme. Potom maso zalijeme vývarem, přoklopíme poklicí a dusíme. Mrkve očistíme, nakrájíme n ahranolky a přidáme je s fazolkami k masu. Společně vše podusíme doměkka. Měkké maso se zeleninou vyjmeme z hrnce, šťávu vydusíme do tuku, zaprášíme moukou a za stálého míchání osmahneme. Přilijeme pivo, rozmícháme do hladka a za občasného míchámí necháme přibližně 20 minut provařiot. Nakonec maso se zeleninou přidáme zpět do omáčky a prohřejeme. Pokrm rozělíme na nahřáté talíře. Chutnou přílohou je například dušená rýže smíchaná s nahrubo podrcenými jádry vlašských ořechů. Chuť piva v pokrmech ocenili naší předkové již ve středověku, velkou oblibu si získaly např. pivní polévky. V současnosti se pivo hojně používá při přípravě gulášů nebo při pečení hovězího a vepřového masa. Rozšířený je recept na „kuře á la kachna“, které se peče na černém pivu a podává se s knedlíkem a zelím. 4 1 - . 2 . 3 , 1 2 4 Doba přípravy asi 60 minut 1 porce přibližně 1530 kJ/365 kcal "