Akce

Sladový ocet: Porovnání verzí

Z WikiFood Recepty

(Založena nová stránka s textem „Vyrábí se sladováním ječmene, díky čemuž se škrob v zrnu přemění na maltózu. Z ní se pak uvaří ale, které se nechá zoctovatět. Výsledn…“)
 
Bez shrnutí editace
 
(Nejsou zobrazeny 2 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
Vyrábí se sladováním ječmene, díky čemuž se škrob v zrnu přemění na maltózu. Z ní se pak uvaří ale, které se nechá zoctovatět. Výsledný ocet posléze zraje. Obvykle má světle hnědou barvu. Je oblíbený zejména ve Velké Británii.
[[Soubor:Sladovy-ocet.jpg|náhled|sladový ocet]]
'''Sladový ocet''' - ječný slad se rozmačká, zahřeje s vodou a fermentuje na surový typ piva, které se potom naplní do ocelových nebo plastových kádí plných bukových hoblin. Dodá se kultura octových bakterií a nechá se několik týdnů pracovat, než se vytvoří kyselina octová. Potom se [[ocet]] filtruje, nechá se zrát a barví se karamelem. Sladový ocet se používá na nakládání (např. [[vlašských ořechů]]) a je přísadou známe [[worcesterské omáčky]].


== Související články ==
== Související články ==
Řádek 14: Řádek 15:
* [[Vinný ocet]]
* [[Vinný ocet]]


== Reference ==
[[Category:Ocet]]
''V tomto článku byly použity texty z článku [https://cs.wikipedia.org/wiki/Ocet Ocet] na české Wikipedii.''
 
[[Category:Octy]]

Aktuální verze z 21. 2. 2022, 21:23

sladový ocet

Sladový ocet - ječný slad se rozmačká, zahřeje s vodou a fermentuje na surový typ piva, které se potom naplní do ocelových nebo plastových kádí plných bukových hoblin. Dodá se kultura octových bakterií a nechá se několik týdnů pracovat, než se vytvoří kyselina octová. Potom se ocet filtruje, nechá se zrát a barví se karamelem. Sladový ocet se používá na nakládání (např. vlašských ořechů) a je přísadou známe worcesterské omáčky.

Související články[editovat]