Svítek v mléce II.: Porovnání verzí
Z WikiFood Recepty
More actions
Pridani wiki odkazu na mleko, cukr, snih, nakyp |
přidání šablony receptu |
||
| Řádek 1: | Řádek 1: | ||
{{Recept | |||
|popis=Recept na svítek v mléce | |||
|ingredience=2 vejce<br>40 g jemného krupicového cukru<br>60 g jemné krupice<br>sůl<br>máslo na pečení<br>2/10 l mléka<br>20 g cukru | |||
|postup=1. # Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, postupně do sněhu zašleháme cukr a lehce vmícháme krupici.<br>2. Nákyp upečeme v dobře vymaštěném kastrolku, zalijeme oslazeným mlékom, vložíme zpět do trouby na tak dlouho, až se mléko do nákypu vsákne.<br>3. Podáváme s vinnou omáčkou nebo s vanilkovým krémem. | |||
|cas_pripravy= | |||
|cas_vareni= | |||
|cas_celkem= | |||
|porce=4 | |||
|kategorie=Kaše a nákypy | |||
|kuchyne= | |||
}} | |||
== Ingredience pro 4 osoby == | == Ingredience pro 4 osoby == | ||
* 2 [[vejce]] | * 2 [[vejce]] | ||
Aktuální verze z 16. 9. 2025, 08:00
Svítek v mléce II.
Recept na svítek v mléce
| Porce | 4 |
|---|---|
| Kategorie | Kaše a nákypy |
Ingredience
2 vejce
40 g jemného krupicového cukru
60 g jemné krupice
sůl
máslo na pečení
2/10 l mléka
20 g cukru
40 g jemného krupicového cukru
60 g jemné krupice
sůl
máslo na pečení
2/10 l mléka
20 g cukru
Postup
1. # Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, postupně do sněhu zašleháme cukr a lehce vmícháme krupici.
2. Nákyp upečeme v dobře vymaštěném kastrolku, zalijeme oslazeným mlékom, vložíme zpět do trouby na tak dlouho, až se mléko do nákypu vsákne.
3. Podáváme s vinnou omáčkou nebo s vanilkovým krémem.
2. Nákyp upečeme v dobře vymaštěném kastrolku, zalijeme oslazeným mlékom, vložíme zpět do trouby na tak dlouho, až se mléko do nákypu vsákne.
3. Podáváme s vinnou omáčkou nebo s vanilkovým krémem.
Ingredience pro 4 osoby
editovat- 2 vejce
- 40 g jemného krupicového cukru
- 60 g jemné krupice
- sůl
- máslo na pečení
na zalití
editovatPostup
editovat- Z bílků a špetky soli ušleháme tuhý sníh, postupně do sněhu zašleháme cukr a lehce vmícháme krupici. Nákyp upečeme v dobře vymaštěném kastrolku, zalijeme oslazeným mlékom, vložíme zpět do trouby na tak dlouho, až se mléko do nákypu vsákne. Podáváme s vinnou omáčkou nebo s vanilkovým krémem.