Pečený králík na francouzský způsob II
More actions
2 lžíce hořčice (dijonská) 2 lžíce sezamový olej 200 ml bílého vína 100 g kysaná smetana
5 lístků bazalka (nasekaná)Potřete směsí oleje a hořčice. Vložte do pekáče a pečte bez podlévání při teplotě nad 200 °C. Po 10-15 minutách podlijte bílým vínem a přikryjte poklicí. Pokračujte v pečení, případně přilévejte vodu. Na závěr pečte bez poklice, aby se vytvořila kůrčička.
Připravte výpek smícháním kysané smetany a nasekané bazalky.Obrázky jsou pouze ilustrační. Máte vlastní foto receptu? Nahrajte jej pomocí naší aplikace, dostupné pro iOS, iPadOS, macOS a Android.
Porce králíka, nebo menší kousky masa, ať už vykostěného, nebo s kostí, se osuší, pak osolí a trochu opepří a nakonec se potřou směsí oleje a hořčice. Záleží na vaší chuti, jakou hořčici použijete. Pokud ale budete chtít pokrm jako ve Francii, pak by to měla být hořčice dijonská a sezamový olej. Takto upravené kousky králičího masa se vloží do pekáče a nechají se bez podlévání zapéct při teplotě nad dvěstě stupňů. Asi tak po deseti až patnácti minutách se maso podlije bílým vínem, přikryje poklicí a nechá dál péci, případně se při pečení přilévá trocha vody. Pečené maso je možné ještě nakonec dotáhnout do barvy a kůrčičky pečením bez poklice. Na závěr se dodělá výpek: zamíchá se do něho kysaná smetana a naseká několik lístků bazalky. Budete-li chtít být originální, pak servírujte ke králíkovi v hořčicové omáčcceširoké domácí nudle nebo nějaké těstoviny. Jinde ve Francii se konzumuje králík v hořčici jenom s bílou bagetou. 1 0 . 2 8 .l Králík v hořčicové omáčce 7 řš