Lehký batátový salát s čočkou a zeleninou: Porovnání verzí
Z WikiFood Recepty
More actions
Založena nová stránka s textem „== Ingredience pro 4 osoby == * 150 g drobnozrnné čočky * 100 g mrkve * 80 g petržele * 1 menší cibule * 200 g batátů * olivo…“ |
Přidán Template:Recept (Schema.org Recipe microdata) |
||
| Řádek 1: | Řádek 1: | ||
{{Recept | |||
|popis=Kategorie:Batátové saláty | |||
|ingredience=150 g drobnozrnné čočky<br>100 g mrkve<br>80 g petržele<br>1 menší cibule<br>200 g batátů<br>olivový olej<br>sůl<br>mletý černý pepř<br>6 snítek tymiánu<br>3 snítky rozmarýnu<br>4 snítky petrželky<br>50 g rukoly | |||
|postup=1. Čočku namočíme přes noc. Mrkev, petržel, batáty a cibuli očistíme, batáty nakrájíme na kostičky a mrkev s petrželí a cibulí na kolečka. V pánvi rozehřejeme olivový olej a mrkev, petržel a batáty restujeme dozlatova asi 10 minut. Přidáme cibuli, opékáme dalších 5 minut a necháme vychladnout.<br>2. Čočku slijeme a na pánvi 5 minut s olivovým olejem opékáme. Pak ji dochutíme solí, pepřem a necháme vychladnout. Bylinky otrháme od stonků, nasekáme nadrobno a v servírovací misce smícháme čočku, bylinky, opečenou zeleninu a rukolu. | |||
|cas_pripravy=30 | |||
|porce=4 | |||
|kategorie=Salát | |||
|kuchyne=Česká | |||
}} | |||
== Ingredience pro 4 osoby == | == Ingredience pro 4 osoby == | ||
* 150 g [[drobnozrnné čočky]] | * 150 g [[drobnozrnné čočky]] | ||
| Řádek 14: | Řádek 23: | ||
== Postup == | == Postup == | ||
# Čočku namočíme přes noc. Mrkev, petržel, | # Čočku namočíme přes noc. [[Mrkev]], [[petržel]], [[batáty]] a cibuli očistíme, batáty nakrájíme na kostičky a mrkev s petrželí a cibulí na kolečka. V pánvi rozehřejeme olivový olej a mrkev, petržel a batáty restujeme dozlatova asi 10 minut. Přidáme cibuli, opékáme dalších 5 minut a necháme vychladnout. | ||
# Čočku slijeme a na pánvi 5 minut s olivovým olejem opékáme. Pak ji dochutíme solí, | # Čočku slijeme a na pánvi 5 minut s olivovým olejem opékáme. Pak ji dochutíme solí, [[pepř]]em a necháme vychladnout. [[Bylinky]] otrháme od stonků, nasekáme nadrobno a v servírovací misce smícháme čočku, bylinky, opečenou zeleninu a rukolu. | ||
== Příprava == | == Příprava == | ||
* 30 minut (bez máčení) | * 30 minut (bez máčení) | ||
[[ | [[Kategorie:Batátové saláty]] | ||
Aktuální verze z 28. 4. 2025, 22:14
Lehký batátový salát s čočkou a zeleninou
Kategorie:Batátové saláty
| Příprava | 30 min |
|---|---|
| Porce | 4 |
| Kategorie | Salát |
| Kuchyně | Česká |
Ingredience
150 g drobnozrnné čočky
100 g mrkve
80 g petržele
1 menší cibule
200 g batátů
olivový olej
sůl
mletý černý pepř
6 snítek tymiánu
3 snítky rozmarýnu
4 snítky petrželky
50 g rukoly
100 g mrkve
80 g petržele
1 menší cibule
200 g batátů
olivový olej
sůl
mletý černý pepř
6 snítek tymiánu
3 snítky rozmarýnu
4 snítky petrželky
50 g rukoly
Postup
1. Čočku namočíme přes noc. Mrkev, petržel, batáty a cibuli očistíme, batáty nakrájíme na kostičky a mrkev s petrželí a cibulí na kolečka. V pánvi rozehřejeme olivový olej a mrkev, petržel a batáty restujeme dozlatova asi 10 minut. Přidáme cibuli, opékáme dalších 5 minut a necháme vychladnout.
2. Čočku slijeme a na pánvi 5 minut s olivovým olejem opékáme. Pak ji dochutíme solí, pepřem a necháme vychladnout. Bylinky otrháme od stonků, nasekáme nadrobno a v servírovací misce smícháme čočku, bylinky, opečenou zeleninu a rukolu.
2. Čočku slijeme a na pánvi 5 minut s olivovým olejem opékáme. Pak ji dochutíme solí, pepřem a necháme vychladnout. Bylinky otrháme od stonků, nasekáme nadrobno a v servírovací misce smícháme čočku, bylinky, opečenou zeleninu a rukolu.
Ingredience pro 4 osoby
editovat- 150 g drobnozrnné čočky
- 100 g mrkve
- 80 g petržele
- 1 menší cibule
- 200 g batátů
- olivový olej
- sůl
- mletý černý pepř
- 6 snítek tymiánu
- 3 snítky rozmarýnu
- 4 snítky petrželky
- 50 g rukoly
Postup
editovat- Čočku namočíme přes noc. Mrkev, petržel, batáty a cibuli očistíme, batáty nakrájíme na kostičky a mrkev s petrželí a cibulí na kolečka. V pánvi rozehřejeme olivový olej a mrkev, petržel a batáty restujeme dozlatova asi 10 minut. Přidáme cibuli, opékáme dalších 5 minut a necháme vychladnout.
- Čočku slijeme a na pánvi 5 minut s olivovým olejem opékáme. Pak ji dochutíme solí, pepřem a necháme vychladnout. Bylinky otrháme od stonků, nasekáme nadrobno a v servírovací misce smícháme čočku, bylinky, opečenou zeleninu a rukolu.
Příprava
editovat- 30 minut (bez máčení)