Barbunya bugulamasi (pečené rybky)
More actions
10 g sůl (dle chuti) 5 g černý pepř (čerstvě mletý) 75 ml olivový olej (5 polévkových lžic) 400 g rajčata (4 středně velká) 200 g cibule (2 středně velké) 30 g petrželová nať (1 svazek) 1 ks citrón 3 ks bobkové listy
1 ks pergamenový papír nebo alobal (na zakrytí)Omyjte ryby zevnitř i zvenčí v tekoucí vodě, osušte je, opepřete a osolte. Velkou formu na nákyp vymažte dvěma polévkovými lžícemi olivového oleje a naskládejte do ní ryby těsně vedle sebe. Opláchněte rajčata, nakrájejte je na plátky a vykrojte zbytky stopek. Oloupejte cibuli a pokrájejte ji na tenká kolečka. Petrželovou nať umyjte, vyklepejte z ní vodu, lístky nahrubo posekejte a posypte jimi ryby. Pokapejte 3 polévkovými lžícemi olivového oleje. Citrón umyjte v horké vodě, nakrájejte na plátky a spolu s bobkovým listem rozložte na ryby. Navrch pak rozložte střídavě kolečka cibule a kolečka rajčat. Vše posypte solí a pepřem. Nákypovou formu přikryjte pečlivě fólií na pečení nebo alobalem. Vložte formu do trouby a ryby pečte 30-40 minut. Potom přepněte troubu na 225 °C, odstraňte alobal nebo fólii z formy a nezakryté pečte ještě asi 5 minut.
Ryby servírujte přímo ve formě.Obrázky jsou pouze ilustrační. Máte vlastní foto receptu? Nahrajte jej pomocí naší aplikace, dostupné pro iOS, iPadOS, macOS a Android.
Doba přípravy
- 20 minut
Doba pečení
- 35-40 minut