Akce

Filet z candáta na bílém víně

Z WikiFood Recepty

Ingredience pro 4 osoby[editovat]

Postup[editovat]

  1. Papriky zbavíme stopky a jádřince, nakrájíme je na malé kostičky, šalotku a česnek najemno nasekáme. V pánvi rozehřejeme 2 lžíce oleje, přidáme papriku, šalotku a česnek, krátce opečeme, přihodíme bobkový list a ochutíme solí a pepřem a pod pokličkou necháme dusit asi 30 minut. Filety vložíme po dvou do sáčků, přidáme sůl, pepř, k filetům rozdělíme nasekané olivy, kopr, přidáme po lžíci oleje a sáčky uzavřeme. V lázni nahřáté na 60 °C je povaříme 10 minut.
  2. Podušené papriky zalijeme vínem, necháme je odpařit, přilijeme vývar a odkryté povaříme na středním plameni dalších 10 minut. Otrhané lístky máty najemno nasekáme, prošleháme s vinným octem, solí, pepřem a 5 lžícemi oleje. Rybu i s tekutinou a obsahem sáčku dáme na rozehřátou pánev a krátce ji v tekutině po obou stranách prohřejeme. Na talíře rozdělíme papriku, přidáme filet a ozdobíme tekutinou a obsahem pánve. Pokapeme připravenou zálivkou z máty, oleje a octa.

Tip: Ryby povařte v lázni velmi krátce a nejlépe s kůží, nebudou se pak na pánvi rozpadat.

Vaření ve vakuu[editovat]

Na vodní lázeň nepotřebujete drahé speciální nádobí, použít můžete i zavařovací hrnec. Hodit se může vakuovačka, která odsaje vzduch, ale pokud ji nemáte, poslouží vám plastové zipovací sáčky.

Příprava[editovat]

  • 40 minut

Sous-vide[editovat]

  • 10 minut

Vaření[editovat]

  • 50 minut