Akce

Grilované kuře s kiwi-chilli pyré

Z WikiFood Recepty

Pro 4-6 osob:

Postup[editovat]

Lusk chilli umyjeme, rozkrojíme napůl, zbavíme jadérek a nakrájíme na drobné kostičky. Kiwi oloupeme, rozčtvrtíme a mixem rozšleháme na pyré. Přidáme 100 ml olivového oleje, osolíme špetkou soli a přímísíme chilli kostičky. Pyré vložíme odkryté do ledničky.

Zhotovíme si "pesto" neboli chutnou mazlavou směs. Piniová jadérka vložíme bez tuku na pánvičku, při míchání do zlatova a necháme ochladit. Česnek sloupneme a nahrubo rozsekáme. Koriandr umyjeme, vysušíme, lístky otrháme od stopek a spolu s piniovými jadérky, česnekem, solí a zbytkem olivového oleje rozšleháme v mixeru. Vykrmené vzrostlé kuře (pulard) omyjeme ve studené vodě a osušíme. Nůžkami rozstřihneme na zádech, pak střihem upravíme prsní kost na obou stranách nad křídly tak, aby kuře leželo plošně. Rukou opatrně uvolníme prsní kůži, mezi ní a maso vetřeme a rozdělíme předem připravené "pesto".

Na spodním konci, vlevo a vpravo od prsou, vystřihneme do kůže asi třícentimetrové díry a každou z nich protáhneme holenní kost. Rožňové jehly (špíz) vsuneme vodorovně pod křídly přes prsa a obě stehna. Kuře okořeníme solí a čerstvě mletým pepřem.

Grilujeme nejdříve na kostní straně, ne příliš blízko ohni. Až tato strana dobře zhnědne, otočíme na kratší čas kůžičkou k ohni a grilujeme do světlehněda. Servírujeme s kiwi-chilli pyré. A ještě jedna malá rada: Kuře bude hotovo dříve, jestliže je během grilování volně obalíme hliníkovou fólií.