Akce

Kuřecí roláda II

Z WikiFood Recepty

Ingredience pro 6 osob[editovat]

Postup[editovat]

  1. Kuře očistíme, omyjeme, osušíme a pečlivě vykostíme. Ostrým nožem nařízneme kůži na prsní kosti a odkrajujeme maso až ke křídlům, která odřízneme. Celý skelet vyndáme a zůstanou pouze stehenní kosti, jež rovněž vyřízneme.
  2. Vykostěním vznikne plát masa, který rozložíme, lehce naklepeme, opepříme mletým bílým pepřem a osolíme. Uzené maso nakrájíme na hranolky.
  3. Nádivka: Žemle nakrájíme na malé kostičky, vložíme je do hlubší mísy, zalijeme vejci rozšlehanými s mlékem a necháme odležet, dokud se vše nevsákne. Pak přidáme rozpuštěné máslo, špetku muškátového květu, podle chuti opepříme, osolíme a lehce vše promícháme. (Bude-li se nám zdát nádivka příliš řidká, zahustíme ji strouhankou). Nádivku rovnoměrně rozprostřeme po povrchu kuřete, doprostřed položíme uzené hranolky a posypeme hráškem. Opatrně stočíme do rolády a dlouhou nití nebo tenkým provázkem roládu pevně obtočíme, aby nevytékala.
  4. Připravenou roládu posypeme mletou červenou paprikou a vložíme ji do hlubšího pekáče, kam jsme rozpustili máslo. Maso pomalu pečeme asi 40 minut v elektrické troubě předem vyhřáté na 200 °C. Občas poléváme šťávou. Roládu nakrájíme na plátky a podáváme ji s vařenými bramborami nebo hranolky, ozdobenou ředkvičkami, salátovou okurkou a lístky bazalky.

Příprava[editovat]

  • 60-70 minut

Kalorická hodnota 1 porce[editovat]

  • asi 1930 kJ/460 kcal