Akce

Dort Elsa

Z WikiFood Recepty

Ingredience[editovat]

korpus[editovat]

krém[editovat]

na dokončení[editovat]

Postup[editovat]

  1. Žloutky, sůl, polovinu cukru ušleháme do husté pěny, do níž opatrně přilijeme olej. V další míse ušleháme bílky s druhou polovinou cukru. Do žloutkové směsi přidáme citronovou kůru a šťávu, podmáslí a mátu a lehce promícháme. Přisypeme mouku, kokos a škrob s práškem do pečiva, nakonec lehce vmícháme tuhý sníh. Hmotu pečeme ve dvou dortových formách o průměru 24 cm vyloženým pečícím papírem při 170 °C asi 45 minut. Po vychlazení každý korpus jednou prokrojíme.
  2. Bílky smícháme s cukrem a vanilkou a ve vodní lázni za stálého míchání nahřejeme, až je směs horká. Vyšleháme z ní pevný sníh téměř do studena. Zašleháme máslo a pokračujeme, dokud nezískáme pevný nadýchaný krém. Do tří misek odložíme po dvou lžících krému, který obarvíme na dva odstíny modré a jeden šedý pomocí spiruliny a uhlí. Zbylým krémem naplníme dort, jednotlivé vrstvy posypeme ananasem.
  3. Pomocí cukrářského sáčku a speciálních zdobiček stříkáme květy a listy z obarveného krému na plech s pečícím papírem a v chladničce necháme ztuhnout. Pak je nanášíme na povrch dortu. Zbylým krémem dozdobíme strany a nakonec dort přestříkáme třpytkami.