Akce

Dort Sleeping Beauty

Z WikiFood Recepty

Ingredience[editovat]

korpus[editovat]

náplň[editovat]

na dokončení[editovat]

Postup[editovat]

  1. Žloutky, sůl a polovinu cukru ušleháme do husté pěny, nakonec pomalu přilijeme olej. V jiné míse ušleháme bílky s druhou polovinou cukru. Do žloutkové směsi přidáme smetanu a lehce promícháme, přisypeme mouku, čokoládu a prášek, nakonec do směsi lehce vmícháme tuhý sníh. Pečeme v hlubokém plechu vyloženém pečícím papírem při 170 °C asi 35 minut. Po vychlazení korpus nakrájíme na 6 stejných čtverců a necháme přes noc v lednici.
  2. Na náplň smícháme všechny ingredience kromě másla a za stálého míchání uvaříme hustý pudink. Přikryjeme fólií a necháme vychladnout. Poté prošleháme, postupně přidáváme měkké máslo a pokračujeme, až vznikne hladký krém. Čtverce korpusu slepujeme krémem, posypeme kůrou a vrstvíme na sebe. Vrch i strany zamázneme dohladka a necháme v lednici nejméně 3 hodiny vychladit.
  3. Fondán obarvíme do růžova a fialova a rozválíme do tenka. Otiskneme na něj předvybrané motivy a v blocích ho nanášíme na jednotlivé strany dortu, vršek naposledy. Dobře zahladíme. Dekorace je vyrobena z jedlého papíru, který je vytvarován do růže (návody najdete na YouTube). Povrch přetřeme štětcem a metalickými barvami.